Через судову реформу в Україні бракує суддів

Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк заявив, що у результаті проведення судової реформи в Україні нині спостерігається дефіцит суддівських кадрів.

Про це він сказав під час круглого столу на тему: «Судова реформа: проміжні результати та нові виклики», передає кореспондент інтернет-видання UA1.

За його словами, внаслідок реформи було звільнено багато суддів. Частина із них звільнялись самі, інші – втратили посади через дисциплінарні проступки.

«В Україні дійсно відбуваються зміни. Як і передбачалось реформою, відбувається оновлення суддівського складу. Зараз є явний дефіцит суддівських кадрів. Оголошено конкурс до Антикорупційного суду, до суду інтелектуальної власності, до апеляційних судів», – зазначив Бенедисюк.

Адвокат Олег Маліневський, своєю чергою, бачить позитив у тому, що до суду приходять нові люди, які раніше не працювали в судовій сфері.

«Спочатку я скептично ставився до цього: як це, люди без досвіду приходять на такі посади. Але зараз бачу, що ці люди посилюють і виправдовують судову реформу», – сказав адвокат.

Нагадаємо, в Україні не здійснюють правосуддя 7 судів, оскільки в них немає жодного судді. Загалом же по країні налічується 663 суди, із яких 78 перебувають на тимчасово окупованій території Криму та Донецької і Луганської областей.

Comments are closed.