Екс-глава Генштабу заявив, що РФ ввела війська до Криму законно

Екс-глава Генштабу Юрій Ільїн назвав під час відеодопиту в Оболонському райсуді Києва переміщення використаних для захоплення Криму військ РФ в лютому 2014 року законним, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

«Значне перекидання російських військ до Криму в лютому 2014-го було законним і не могло свідчити про підготовку його захоплення. Російські військові подавали кожен день заявку на використання сил і засобів у Криму, тому говорити про те, що це було несанкціоновано, я не можу», – йдеться в заяві.

Водночас він зауважив, що «здогадувавсь про майбутнє захоплення півострова», але при цьому не мав точних даних «про причетність до цього російських військ».

Крім того, Ільїн визнав, що в лютому-2014 року кілька разів спілкувався з командувачем Чорноморським флотом РФ Олександром Вітком, запевнивши при цьому, що «не цікавився у нього питанням участі російських військових в процесі захоплення Криму«.

Як повідомлялося раніше, кілька десятків ветеранів війни на Сході України, які стали добровольцями на початку конфлікту у 2014-2015 роках, вийшли на мітинг під Верховну Раду, скаржачись на те, що держава досі не визнала їх учасниками АТО.

Comments are closed.