Існує реальна загроза повного виведення компаній США з РФ, — AmCham

Зберігається реальна загроза повного виведення американських компаній з Росії в разі нових санкцій Вашингтона і заходів у відповідь Москви.

Про це заявив глава Американської торгової палати в Росії (AmCham) Алексіс Родзянко., повідомляє РИА «Новости».

"Головна заклопотаність компаній — це санкції, і не тільки ті, які вже існують, але загроза додаткових санкцій, які можуть бути. І ці погрози виростають частіше з американської сторони, але також і з боку російського уряду", — сказав Родзянко, виступаючи в Міжнародному дискусійному клубі "Валдай".

За його словами, санкції "фактично змусять всі американські компанії піти з Росії, тому що вони забороняють роботу з банківськими системами, транспортування залізницями і забороняють купувати газ, тобто виробництво в Росії стає де-факто неможливим".

"Поки це лише загроза, але вона існує і висить в повітрі. Я часто чую від компаній буквально наступне: що результати в цьому році краще, ніж в минулому, в минулому були краще, ніж в попередньому. Тобто по бізнесу справи йдуть, і досить добре. Але загроза того, що доведеться закритися і виїхати, вона реально існує ", — додав глава AmCham.

Нагадаємо, чергові американські санкції проти Росії вступили в силу 27 серпня. Підставою для них стали звинувачення на адресу Москви в застосуванні хімічної зброї в Солсбері. Ці санкції забороняють будь-яку допомогу Москві з боку Вашингтона. Виняток може скласти термінова гуманітарна підтримка, продукти харчування, сільськогосподарські товари.

Також США припинили ліцензування російських держкомпаній на експорт зброї і продукції подвійного призначення. 

Ще одним пунктом нового пакета стала відмова в кредитуванні з боку будь-якої американської організації.

При цьому у Вашингтоні заявляли, що в листопаді введуть другий, більш жорсткий пакет санкцій, який може торкнутися кредитування російських юросіб, експорт та імпорт товарів.

«Аргумент»

Comments are closed.