МВФ скорочує фіндопомогу, бо не довіряє владі України – економіст

Скорочення фінансової допомоги на 60%, яку Україна зможе отримати від Міжнародного валютного фонду, свідчить про повну недовіру до української влади.

Про це заявив економіст Андрій Новак у коментарі телеканалу NewsOne.

На його думку, це є чітким сигналом, що Україну як державу будуть підтримувати, але на мінімальному рівні. Українська влада, зазначив Новак, не виправдала очікувань, тому МВФ скоротив на 60% програму допомоги на найближчі три роки.

При цьому він зауважив, що скорочення МВФ фінансування є серйозним ударом по спроможності України виплачувати зовнішній борг та по курсу гривні.

За цих умов, вважає економіст, влада України повинна зробити висновки і виконати умови Заходу, насамперед, створити Антикорупційний суд згідно із рекомендаціями Венеціанської комісії. Без цього, наголосив Новак, влада не зможе повернути довіру, що ставить під удар економічну і фінансову ситуацію в країні.

Крім того, експерт вказав, що, попри призначення нового глави, НБУ не змінює свою політику і продовжує "вирішувати проблеми за допомогою девальвації гривні та збільшення державного боргу", що призведе до зниження рівня платоспроможності населення.

Як відомо, Міжнародний валютний фонд також вимагає від керівництва України підвищити ціни на газ для населення до рівня ринкових.

Comments are closed.