«На Романа іменини»: у Львові стартував цикл зимових святкових містерій

Сьогодні, 1 грудня, Україна святкує початок зими та іменини Романів. Проходять різноманітні заходи, які показують українські традиції та навчають молодше покоління цінностям українського народу. І однією з таких подій стало відкриття виставки «На Романа іменини», яка, власне, і розпочинає двомісячний проект «Зимові святкові містерії у Палаці мистецтв. Від Романа до Івана».

Про це повідомляє кореспондент IA ZIK.

Новообраний директор Львівського палацу мистецтв Юрій Візняк розказав, що впродовж двох місяців на території палацу і на інших творчих просторах Львова відбуватимуться різноманітні атракції – новорічні, різдвяні та навіть на Водохреща.

«Ми тільки продовжуємо традицію зимових святкувань. Фактично, сьогоднішнє відкриття ми присвятили пам’яті Роману Наконечному – колишньому директору Львівського палацу мистецтв, який згуртовував тут цікавих людей, поетів, художників, митців та не менш важливе – започаткував чимало проектів, які з року в рік ставали все цікавішими», – додав Юрій Візняк.

Художник Роман Яців сказав, що цей проект, який сьогодні розпочинається, дає виразний акцент на українські цінності, які потрібно берегти.

«Поза сумнівом, що жодна виставка не може показати всю сукупність виявів сучасного мистецтва, однак саме мистецтво зображує сучасні проблеми, на які варто звернути увагу суспільству. Нинішня експозиція демонструє ідеї та думки кожного з авторів, хто як думає та про що замислений зараз.

Також ця виставка дасть потужний посил, що стан духу українців є міцний та оптимістичний. І що найважливіше – наш український народ, апелює до морально-етичних чеснот, про які хтось міг призабути», – додав Роман Яців.

Нагадаємо, що з 1998 року у Львівському палаці мистецтв Роман Наконечний запровадив відтворення дійства Йорданської «Яблуневої ялинки». Традиція на Йордан нести до церкви яблуневу сосну народилася в 1920 роках в селі Гусакові (Мостийський район), де провів своє дитинство Роман Олексійович. Напередодні Йорданських свят працівники Львівського палацу мистецтв наряджали найкращими червонобокими яблуками ялинку і 19 січня, у День Святого Водохреща, священик окроплював ялинку свяченою водою. Чоловіки запрошували до танцю свою обраницю, дарували їй куплене яблуко.

 

Comments are closed.