Начальнику Генштабу часів Януковича оголосили про підозру в держзраді

Головний військовий прокурор Володимир Матіос заявив, що колишньому начальнику Генерального штабу Володимиру Замані повідомили про підозру в державній зраді. Про це сьогодні він розповів під час брифінгу, передає УНІАН.

За словами головного військового прокурора, у 2012 році указом Замана зі Збройних сил України було звільнено «боєздатних» військовослужбовців на 5 тисяч більше, ніж було передбачено законом України.

«У період його перебування на посаді були розформовані зенітно-ракетні дивізіони, на озброєнні яких перебували ЗРК С-300, у тому числі 874 ракетно-зенітний дивізіон, 137 зенітно-ракетна бригада, 5001 зенітно-ракетний дивізіон, 2081 зенітно-ракетний дивізіон, 208 зенітно-ракетна бригада, а також 19 авіаційних військових частин. А також 114 бригада тактичної авіації була переформатована з бригади в ескадрилью», – зазначив Матіос.

Головний військовий прокурор додав, що екс-начальник Генштабу у 2014 році не привів війська у бойову готовність напередодні російської агресії, нібито знаючи про те, що вона планується. Крім того, колишній чиновник підпорядкував певні боєздатні військові частини, які нібито могли відбити агресію, керівнику Військово-Морських сил. Слідство вважає, що це допомогло Росії захопити Крим.

Також Матіос заявив, що Замана підписав наказ, за яким 588 одиниць військового майна, переважно ЗРК розформованих військових частин, підлягали утилізації, додав військовий прокурор.

Нагадаємо, вранці у понеділок, 25 лютого, Служба безпеки України спільно зі слідчими військової прокуратури затримала за державну зраду колишнього начальника Генерального штабу Збройних сил, генерал-полковника Володимира Заману.

Comments are closed.