ООН: Ситуація на Донбасі погіршується

ООН стурбована погіршенням ситуації на сході України за останні кілька тижнів, у тому числі масовим застосуванням забороненого Мінськими угодами важкого озброєння.

Про це на брифінгу в Нью-Йорку заявив прес-секретар ООН Стефан Дюжаррік з посиланням на гуманітарних співробітників на місцях, повідомляє Центр новин ООН.

За його словами, з початку травня ситуація на сході України погіршилася: почастішали інциденти з використанням мінометів і важкої артилерії. Лише за останні 24 години обстрілів зазнавали 26 населених пунктів.

«У результаті обстрілів пошкоджені системи газо – та електропостачання щонайменше в трьох населених пунктах уздовж лінії зіткнення», – сказав Дюжаррік.

За даними ООН, більше десяти тисяч сімей в цих районах залишилися без світла і газу.

Прес-секретар ООН також висловив стурбованість у зв’язку з припиненням роботи Донецької фільтрувальної станції, внаслідок чого перебої з водопостачанням відчувають 345 тисяч осіб.

«Ця станція минулоріч зазнавала нападів вісім разів», – нагадав він.

Крім цього, Дюжаррік повідомив, що запаси води в Авдіївці Донецької області майже вичерпано.

«Сьогодні (22 травня – ред.) наші гуманітарні партнери почали постачати воду в Авдіївку», – сказав прес-секретар ООН. Він підкреслив, що умисні дії, спрямовані на руйнування системи водопостачання є порушенням Міжнародного гуманітарного права.

Нагадаємо, українці вважають головними проблемами країни корупцію в державних органах, воєнні дії на Донбасі, зростання цін та високі тарифи.

Comments are closed.