Путін підписав указ про ізоляцію інтернету в Росії

Президент РФ Володимир Путін підписав указ про «військовий інтернет», який передбачає повний контроль над мережею «Роскомнаглядом» на випадок, якщо США відріжуть Росію від всесвітньої павутини.

Про це інформує прес-служба президента.

В указі зазначається, що «Роскомнагляд» контролюватиме весь російський сегмент інтернету й отримає повноваження фільтрувати зміст російського інтернету.

Але ще до можливого виникнення такої ситуації інтернет-провайдери будуть зобов’язані спрямовувати весь потік даних через сервери на території Росії.

Критики закону, зокрема міжнародні організації «Репортери без кордонів» і Human Rights Watch, заявляють, що таким чином влада розширить контроль над інтернетом країни, що призведе до тотальної цензури і нагляду російськими спецслужбами інформації. Закон порушує права людини і пакт ООН про громадянські і політичні права.

Автори закону спочатку стверджували, що на його виконання не потрібно додаткових витрат з бюджету, пізніше стали заявляти, що на це піде понад 20 мільярдів рублів (нині це майже 310 мільйонів доларів); тим часом у пресі з’явилася інформація про суму принаймні у 30 мільярдів рублів (понад 460 мільйонів доларів).

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін спростив видачу російського громадянства для мешканців окупованого сходу України.

Водночас секретар РНБО Олександр Турчинов вважає, що видача російських паспортів на окупованій частині Донбасу може призвести до офіційної війни з Росією.

Comments are closed.