Рада зареєструвала законопроект про легалізацію медичного канабісу

Верховна Рада України зареєструвала проект «Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення фундаментального права особи на життя», яким має бути законодавчо врегульовано використання медичного канабісу в медицині та науці.

Повідомлення про це з’явилося на офіційному веб-порталі Ради.

Законопроекту присвоєно номер 10313.

Серед ініціаторів документа народні депутати Георгій Логвинський, Мустафа Джемілєв, Олександр Опанасенко, Рефат Чубаров та інші.

Проект закону про медичний канабіс було передано на реєстрацію 17 травня за підписами 102 народних депутатів з різних фракцій.

Як заявив нардеп Георгій Логвинський, процедура розгляду цього законопроекту не має аналогів в історії українського парламентаризму.

«Це вперше в історії Верховної Ради України реєстрація законопроекту є наслідком виконання прямої норми закону щодо електронної петиції, яка зібрала 25 000 підписів громадян України«, – наголосив Логвинський.

Раніше законопроект про врегулювання використання конопель у науці й медицині було схвалено комітетом ВР з питань прав людини.

Нагадаємо, за даними МОЗ на легалізацію медичного канабісу в Україні чекають понад 2 мільйони громадян, які страждають від хронічного болю та інших розладів.

Ліки на основі канабісу застосовують при хворобі Альцгеймера, ракових захворюваннях, синдромі подразненого кишківника, множинному склерозі, епілепсії, нудоті після хіміотерапії. У США рослину призначають у разі посттравматичного синдрому і глаукоми.

Медичний канабіс має безліч доведених лікувальних та паліативних ефектів і дозволений в 25 штатах США, Австралії, Канаді, його використання врегульовано у багатьох європейських країнах.

Comments are closed.