Росіянка — дружина екс-глави Держлісресурсів, арештована судом попри зняття її з розшуку Інтерполу

Київський апеляційний суд заочно заарештував громадянку Росії Марину Журавльову — дружину колишнього голови Державного агентства лісових ресурсів України Віктора Сівця.

Про це йдеться в рішенні суду, передають Українські Новини.

Зазначено, що 5 вересня Солом’янський районний суд Києва відмовив Національному антикорупційному бюро (НАБУ) і Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП) в заочному арешті Сівця та його дружини через те, що засумнівався в перебуванні їх в міжнародному розшуку.

Антикорупційні органи подали скаргу на це рішення.

Наголошується, що 31 січня 2017 року в Москві (РФ) Сівець та Журавльова були затримані правоохоронцями, але у зв’язку з наявністю у них російських паспортів були відпущені.

Також Інтерпол після зазначеної події 13 листопада 2017 року вилучив зі своєї бази дані про розшук подружжя, підозрюваного у корупції в Україні.

Тим не менш, 6 серпня поточного року постановою детектива НАБУ вони були оголошені у міжнародний розшук.

Апеляційний суд не погодився з позицією суду першої інстанції і зазначив, що українські правоохоронні органи зробили всі заходи для повідомлення про підозру Сівцю і його дружині, у тому числі, направили відповідний документ Генпрокуратурі Росії.

Також Апеляційний суд зазначив, що чинне законодавство не вимагає від правоохоронців підтверджувати наявність підозрюваної особи у розшуку Інтерполу.

"Фактично ж дата винесення органом попереднього розслідування рішення про оголошення особи підозрюваного в міжнародний розшук, її направлення з відповідними матеріалами в Укрбюро Інтерполу та внесення відомостей про це до Єдиного реєстру досудових розслідувань і є початковим етапом перебування особи в міжнародному розшуку в розумінні вимог ст. 281 КПК України, а будь-яких інших документів, зокрема довідки Інтерполу, витягу з бази Інтерполу і т. п., зазначена норма закону не потребує", — вирішила колегія суддів.

З огляду на це, Апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції і застосував до Журавльової запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

Як повідомляли Українські Новини, раніше Печерський районний суд Києва не надав Генеральній прокуратурі дозволу на спеціальне (заочне) розслідування відносно колишнього голови правління Державного агентства лісових ресурсів Віктора Сівця та його дружини.

Правоохоронці їх підозрюють в отриманні хабарів на загальну суму 141 млн гривень та легалізації (відмивання) злочинних доходів.

На фото: antikor.com.ua — екс-голова Держлісресурсів Віктор Сівець

«Аргумент»

Comments are closed.