Супрун каже, що вакцинацію від грипу зробити ще не пізно

Досить поширене твердження про вакцинацію від грипу – начебто взимку робити щеплення вже надто пізно. Вакцинація – найбільш дієвий засіб захисту від хвороби. Якщо у вас є питання чи зараз не пізно – відповідь: однозначно ні.

Про це написала в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у Facebook.

«Від грипу потрібно вакцинуватися щороку за відсутності протипоказань. Робити це можна протягом всього епідсезону – з осені й до весни. Звісно, краще зробити щеплення якомога раніше», – пише «Супрун.

За її словами, імунітет формується протягом 2-3-х тижнів після вакцинації. Якщо в цей період людина заразиться вірусом грипу, то захворіти можна. Тому так важливо не затягувати з вакцинацією і зробити щеплення якнайшвидше до початку епідемії.

Вона наголошує, що епідемії грипу в країні ще немає. За минулий тиждень на грип та ГРВІ захворіли понад 213 тисяч людей. Епідемічні пороги перевищено в 9 областях – Хмельницькій, Житомирській, Київській, Чернігівській, Сумській, Харківській, Луганській, Донецькій, Одеській.

«Якщо ви ще не отримали свій захист від грипу – вакцинуйтесь. Зараз є достатньо якісних та безпечних вакцин. Вже понад 138 тисяч українців зробили щеплення від грипу», – підкреслила керівниця МОЗ.

Крім того, особливо важливо захиститись від хвороби усім, хто відноситься до груп ризику: медпрацівникам, людям літнього віку, вагітним, вчителям, усім, хто працює в місці великого скупчення людей та пацієнтам з хронічними хворобами.

Супрун дала кілька порад для захисту:

  • Часто та ретельно мийте руки.
  • Завжди провітрюйте приміщення та за можливості проводьте більше часу на свіжому повітрі.
  • Намагайтесь менше часу перебувати в місцях великого скупчення людей.
  • Збалансовано харчуйтесь, повноцінно спіть та залишайтесь фізично активні – це також ефективна профілактика хвороб.
  • Залишайтеся вдома, якщо захворіли. Так ви зможете захистити себе від ускладнень, які може спричинити хвороба, та не передасьте інфекцію іншим.

Comments are closed.