В Кремлі дали зрозуміти, що без особистого прохання Сенцова до Путіна помилування не буде

Прес-секретар президента Росії Дмітрій Пєсков називає некоректними заяви про відмову Кремля в помилуванні засудженого українського режисера Олега Сенцова, натякаючи на те, що особистого прохання від засудженого про помилування не надходило.

Так він прокоментував опубліковану в ЗМІ відповідь адміністрації президента РФ на лист матері політв’язня на адресу Путіна з проханням про помилування сина, повідомляють пропагандистські ЗМІ Кремля.

У Кремлі продовжують наполягати, що Сенцов повинен просити про помилування сам.

"Ви знаєте, що є чинне законодавство, і тут вживати фразу "відмовили у помилуванні", напевно, некоректно з юридичної точки зору, тому що не було прохання про помилування (безпосередньо від засудженого)", — цитує Пєскова російське агентство.

Відзначається, що Пєсков також заявив, що "більше стосовно цієї теми йому додати нічого".

Як повідомлялося, 13 липня мати Олега звернулася до президента РФ Владіміра Путіна з проханням про помилування сина.

9 серпня стало відомо, що лист матері Сенцова з проханням про його помилування надійшов до Адміністрації президента РФ.

Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко відзначала, що відсутність особистої чолобитної не завадила Путіну помилувати Надію Савченко.

Ще одні політичні в’язні Кремля Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров не писали ніяких прохань про помилування. Їх вдалося звільнити за сприяння турецької сторони.

Українського режисера, незаконно засудженого в РФ, утримують у російській колонії "Білий ведмідь" за полярним колом в Ямало-Ненецькому автономному окрузі РФ.

У серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив його до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у підготовці теракту.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою відпустити всіх українців, які утримуються в РФ – і тримає його вже 94-й день.

За даними адвоката Дмитра Дінзе, станом на 7 серпня у Сенцова пульс уповільнився до близько 40 ударів на хвилину, у в’язня погано з серцем, але на лікарню в Лабитнангі він не погоджується, а перельоту може не пережити.

«Аргумент»

Comments are closed.