Влада України саботує боротьбу з корупцією – дослідження

Україна піднялася на одну позицію у дослідженні Transparency International «Індекс сприйняття корупції», однак динаміка росту боротьби з корупцією зменшилась вдвічі.

«Україна здобула 30 балів зі 100 можливих у дослідженні за 2017 рік і посіла 130 місце (зі 180 країн). Це на 1 бал більше та на 1 позицію вище, ніж у минулому році (29 балів, 131 місце зі 176 країн). Але в динаміці результати минулого року нижчі (1 бал проти 2) ніж у 2016 році», – йдеться у доповіді.При цьому наголошується: падіння динаміки зростання індексу України пояснюється браком політичної волі керівництва країни до рішучої боротьби з корупцією, низьким рівнем довіри до українських судів та прокуратури та «постійними законодавчими ініціативами парламенту, які загрожують новоствореній антикорупційній інфраструктурі» – «Як результат, корупція залишається для бізнесу та звичайних громадян однією з головних проблем».

Крім того, підкреслюється: до зупинки боротьби з корупцією в Україні також призвели:

  • небажання влади створювати  Антикорупційний суд;
  • перерахування «грошей Януковича» до держбюджету «за сумнівним судовим рішенням»;
  • не проведення аудиту оборонних закупівель та необґрунтованість рівня їхньої секретності;
  • численні спроби обмежити незалежність антикорупційних органів та тиск на журналістів і громадських активістів, які працюють у сфері протидії корупції.

Як відомо, Порошенко вчинятиме фальсифікації, аби вдруге стати президентом.

НагадаємоПорошенка не поважають у світі через його слабкість.

Comments are closed.