Знайдено докази втручання РФ у вибори президента США: деталі розслідування

Оксфордський університет і аналітики компанії Graphika провели розслідування, що стосується технічної сторони ймовірного російського втручання в президентські вибори в США.

Про це пише The Washington Post з посиланням на копію документа, який повинен бути офіційно опублікованмй цього тижня, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Метою розслідування стала робота російського “Агентства інтернет-досліджень” та діяльність російських ботів і фейкових сторінок. Згідно з підсумками аналізу декількох мільйонів постів у соціальних мережах, їх активність збігалася в часі з ключовими подіями політичного життя в США.

Автори доповіді стверджують, що їм вдалося знайти прямі сліди російського втручання. Так, у ряді випадків для оплати реклами акаунтів використовувалися рублі. В контактній інформації окремих сторінок були російські номери телефонів. В логах комп’ютерів також були знайдені ip-адреси, зареєстровані в Санкт-Петербурзі, де базується російське “Агентство інтернет-досліджень”.

Дані для аналізу дослідники отримали від компаній Facebook, Twitter і Google. Вони охоплюють період аж до середини 2017 року, коли власні розслідування діяльності російських ботів почали самі інтернет-гіганти. Також аналізувалися дані, передані комітетом з розвідки палати представників США.

“Зрозуміло, що всі повідомлення (в соцмережах) були створені в інтересах республіканської партії і в особливості Дональда Трампа… Трамп найчастіше згадується в інформаційних кампаніях, спрямованих на електорат консервативних і правих поглядів, і ці повідомлення спонукали групи виборців підтримати його. Для основних груп виборців, які могли становити загрозу для Трампа, були підготовлені інші повідомлення, за допомогою яких їх намагалися заплутати, відвернути і, в кінцевому рахунку, відмовити від голосування”, — цитує WP текст доповіді.

Зокрема, метою подібної інтернет-активності була активізація боротьби за право на зброю і проти імміграції. Одночасно організатори інформаційних кампаній намагалися послабити активність виборців лівих поглядів і афроамериканського населення.

Раніше стало відомо, що під час п’ятничної вечері на саміті G20 Путін мав нетривалу неформальну розмову з американським лідером Дональдом Трампом.

Як стало відомо раніше, держсекретар США Майк Помпео заявив, що дата нової зустрічі президентів Дональда Трампа і Володимира Путіна буде залежати від рішення Росією повернути Україні захоплених українських моряків та кораблів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Comments are closed.