28.05.2022

«100 000 тон дипломатії» в Середземному морі: заява посла США вкликала бурхливу реакцію в Росії

США провели навчання в Середземному морі з залученням двох авіаносців: «Авраам Лінкольн» та «Джон Стенніс». Навчання тривали декілька днів, починаючи з 23 квітня.

Про це повідомляє Голос Америки

«Кожен з авіаносців, що діє в Середземному морі, наразі являє собою 100 000 тон міжнародної дипломатії», – виголосив посол США в Росії Джон Гантсман, під час своєї промови на борту авіаносця «Авраам Лінкольн», інформує прес-служба ВМС США.

Авіаносці США

Авіаносці США

«Дипломатичне спілкування та діалог у поєднанні з потужною обороною, яку забезпечують ці кораблі, демонструють Росії, що якщо вона справді прагне покращення у відносинах зі США, вона має припинити дестабілізувати світ», – додав він.

Москва різко відреагувала на заяву, повідомляє оборонне видання Defense News. «Сподіваюсь, американська мегафонна дипломатія не перетвориться на мегатонну дипломатію», – заявив заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков. Речниця російського МЗС Захарова пов’язала час проголошення заяви посла США Гантсмана з підготовкою до святкувань Дня перемоги в Росії.

Російська ж державна преса відповіла карикатурами на посла Гантсмана в стилі часів Холодної війни, пише видання. РІА Новості зобразило Гантсмана у вигляді Фредді Крюгера з авіаносцями замість ножиць на руках, а ведучий Вєсті-ФМ жартівливо зазначив, що Гантсман мав ще і тупнути ногою під час промови для переконливості.

«Ми тут лише щоб стримувати і захищати», – сказав адмірал Джеймс Фогго, командувач ВМС США в Європі в інтерв’ю Defense News. Фогго відзначв, що Росія нарощує свою присутність в Середземному морі.

Після незаконної анексії Криму, Росія отримала безперешкодний доступ до бази ВМС в Севастополі. Це відкрило двері для модернізації флоту РФ, забороненої угодою з Україною, наголошує видання.

Контроль над Севастополем також дозволив Росії розвивати присутність в Сирії. Росія регулярно перевозить устаткування з Севастополя через Босфор до порту Тартус, який вона контролює у Сирії.

Фогго визнав, що Росія модернізує свої ВМС, однак, наголосив, що російські ВМС не можна навіть порівняти з військовою потужністю, яку США виявили в Середземному морі. «Ніщо не порівнюється з цим, – сказав Фогго жестом вказавши на авіаносці США, – ударна група авіаносців – одразу два в Середземному морі».

В 2016 році Росія намагалась провести подібну акцію і російський авіаносець «Адмірал Кузнєцов» вийшов зі своєї бази в Сєвєроморську в супроводі потужного бойового корабля «Петро Великий». Перехід широко висвітлювався на російському ТБ. В реальності, однак, російський авіносець задимівся, і проблеми з його діяльністю стали очевидними.

Візит посла США в Росії на авіаносець США не є звичною процедурою, зазначає видання, однак, співпраця дипломатів з військовими дозволяє краще зрозуміти ситуацію в регіоні, стверджує Гантсман. «Це дуже корисно для мене як голови місії, – говорить дипломат, – особливо, коли прибуваєш з Росії, адже за нашими діями там уважно спостерігають, їх аналізують і ми спостерігаємо та аналізуємо і найкраще робити це разом з нашими військовими колегами».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *