16.05.2021

Ахтем Чийгоз: Крим — не повернути, а визволити!

Ахтем Чийгоз: Крим - не повернути, а визволити!
Ахтем Чийгоз: Крим — не повернути, а визволити!

Про мову. Про боротьбу. Коли повернеться Крим? Про захист ідентичності і ризик Майдану. Про «русскій мір» і кримську демографію. Червоні лінії. Про приклад для світу. Виступ на публічній зустрічі у Львові «Як протистояти московській агресії, коли все проти тебе?»

Про мову

Пробачте, іноді я говоритиму російські слова… Мені це дуже не подобається – але я змушений. Я вивчаю і невдовзі буду розмовляти українською мовою. Так само я починав колись вивчати і свою рідну мову. Тому що цей русизм – він всюди. З помилками, з труднощами – зараз я розмовляю своєю мовою. І знаю, що й українською мовою буду добре розмовляти.

Про боротьбу

Для мене особисто це дійсно так: Крим – це Львів. Зараз такі часи, такі виклики, як і колись в історії, коли на Галичині ментально, історично – знову відповідальність за всю Україну, за всю державу. Я два дні у Львові – і відчуваю тут натхнення. Я слухаю людей – і все це дуже, дуже підіймає дух на боротьбу. Тому що тривога не за ковбасу, не за якісь тарифи, а за відчуття загрози нашій державності.

Питання Криму якимсь таким чином замовчується… На сході ми ворогу дали по зубах так сильно, що, будучи в тюрмі, я відчував, наскільки ворог нас боїться. Ми – в тюрмі. А він нас боїться, тому що ми представляємо в тюрмі Україну. Україна нам допомагала в боротьбі з ворогом навіть у цих колоніях. І ми це відчували.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *