28.05.2022

Чи можна перенести менструацію та як це вплине на організм

Про відтермінування місячних задумається більшість жінок, адже вони можуть серйозно зіпсувати ваші плани: вже щось заплановано, квитки куплено, відпустка на морі.

Про це в ексклюзивному коментарі для Здоров’я 24 повідомила кандидат медичних наук, лікар акушер-гінеколог гінекологічного відділення Львівської обласної клінічної лікарні та МЦ «Берегиня» Уляна Кравець.

Читайте також: Чи можна займатися сексом під час вагітності: пояснення гінеколога

Існують спеціальні препарати, прийом яких може відтермінувати прихід менструації. Відомо, що терміни настання менструації залежить від змін гормонального фону. Основні гормони, які контролюють менструальний цикл – це естроген, прогестерон. Протягом циклу співвідношення цих гормонів постійно змінюється.

На початку циклу провідну роль відіграє естроген, а після овуляції його замінює прогестерон, що виділяється жовтим тілом (яке утворилося на місці фолікула, який тріснув).

Місячні
Відтермінування місячних може зашкодити//pixabay.com

Такі коливання гормонального фону відбуваються циклічно щомісяця. Наш організм влаштований так, що наступний цикл формується під час теперішнього. У випадку вагітності, організм отримує сигнал і наступний цикл вже не настає. Щоб зсунути початок менструації, потрібно про це задуматись раніше, ніж перед самою менструацією.

Це можна зробити за допомогою гормональних препаратів. Є різні схеми і різні групи препаратів, це і комбіновані оральні контрацептиви (КОК) і група гестагенних препаратів.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *