01.12.2021

Делегація РФ на «Євробаченні» несла прапори «ЛДНР» вулицями Лісабона

Російська делегація напередодні пісенного конкурсу «Євробачення-2018» у португальському Лісабоні 6 травня влаштувала акцію «Безсмертний полк», учасники якої несли зокрема прапори так званих «ЛНР» і «ДНР».

Про це Громадському радіо розповів голова Спілки українців у Португалії Павло Садоха, який спостерігав за акцією.

Повідомляється, що учасники акції, окрім портретів нібито своїх родичів, які брали участь у Другій світовій війні, несли також прапори України, Грузії, Білорусі та Росії.

Очолила ходу співачка Юлія Самойлова, яка представляє РФ на «Євробаченні».

Українці, які живуть у Лісабоні, пішли на акцію, вдягнувши футболки зі зневажливими написами на адресу президента Росії Володимира Путіна.

«Ми пішли на акцію, аби зафіксувати, хто там є, яку використовує символіку і хто є організатором акції. На площі поруч з російськими прапорами були прапори «ДНР» і «ЛНР». У деяких учасників акції з прапорами України ми питали, чи дійсно вони є українцями. Вони сказали, що ні. Були також прапори Грузії. Чоловік, який тримав цей прапор, сказав, що він білорус. Були прапори інших країн, але люди, які їх несли, навряд чи були представниками тих країн», – розповів Садоха.

За його оцінками, в акції взяли участь щонайменше 300 учасників. Серед них були португальські організації лівого спрямування, зазначив українець. Нагадаємо, у неділю, 6 травня, в Харкові співробітники СБУ затримали угруповання людей, які раніше побили в Києві ветерана АТО Дмитра Вербича.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *