18.05.2021

Дипломатичні відносини з РФ на 5-й рік війни неприпустимі – екс-посол

Підтримання владою України дипломатичних відносин і хоча б формальне партнерство з Росією на п’ятий рік війни є неприпустимим.

Про це заявив президент Української асоціації зовнішньої політики, колишній посол України у Великій Британії Володимир Хандогій, передає кореспондент UA1.

«Питання має стояти руба: чи маємо ми право мати дипломатичні відносини з країною-агресором, чи ні. Особливо після закону про визнання Росію агресором. Рішення повинно бути прийнято самим керівництвом держави, а не Міністерством закордонних справ», – вважає Хандогій.

Він нагадав, що Грузія свого часу вже на другий день після агресії вийшла і розірвала дипломатичні відносини з Росією.

«Не можна на 5-му році війни навіть формально вважати Росію нашим стратегічним партнером. Це нонсенс. Виходить, що в нас гібридна війна та гібридна дипломатія», – зауважив екс-посол.

Водночас, на думку Хандогія, піти шляхом Британії й вислати із України російських дипломатів буде неефективним кроком – потрібно розглядати питання глобальніше.

Слід зазначити, Володимир Хандогій вважає недостатньо жорсткою реакцією підготовку депортації з Великої Британії 23 російських дипломатів у відповідь на отруєння спецслужбами Кремля екс-ГРУшника Віктора Скрипаля.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *