12.05.2021

Екстрадицію Фірташа до США затягують його адвокати з допомогою Шокіна

Вирішення питання екстрадиції українського бізнесмена Дмитра Фірташа до Сполучених Штатів Америки затягують його адвокати, а не австрійська сторона.

Про це свідчить заява федерального міністра європейських, інтеграційних та закордонних справ Республіки Австрія Александра Шалленберга на пресконференції, подана «Укрінформом«.

«Що стосується питання Фірташа, то воно не затягується з австрійської сторони… Міністерство юстиції (Австрії — ред.) уже прийняло відповідну постанову про екстрадицію пана Фірташа, але Фірташ та його адвокати, відповідно, затягують цей процес і наполягають на перегляді справи» — йдеться у заяві.

Шалленберг підкреслив: щойно всі судові процеси будуть завершені й відповідні силові структури отримають рішення суду, буде прийнято рішення про екстрадицію.

За даними ЗМІ від джерел з оточення Фірташа, його адвокати подали новий позов про скасування рішення про екстрадицію «за нововиявленими обставинами».

Однією з таких обставин є свідчення ексгенпрокурора Віктора Шокіна, в яких він заявив, що Фірташа переслідувала адміністрація Барака Обами, зокрема віцепрезидент США Джо Байден.

Нагадаємо, що Фірташа затримали в Австрії в березні 2014 року на запит американських слідчих, але випустили під заставу у 125 мільйонів євро і відтоді він оскаржував свою екстрадицію в США.
США звинувачує Фірташа у дачі хабара розміром 18,5 мільйонів доларів за ліцензію на розробку титанових родовищ у Індії поза конкурсом. Олігарху загрожує до 50 років тюрми і конфіскація всіх активів.

Він став відомим після появи скандальної компанії «Росукренерго» — газового посередника між Росією і Україною. Популярність Фірташу принесла також його війна з екс-прем’єркою Юлією Тимошенко.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *