28.05.2022

Коли Росія припинить транзит газу через Україну

Росія готується припинити транзит газу через газотранспортну систему України. Це станеться після закінчення чинного контракту на транзит, тобто з 2020 року.

Наразі російський Газпром збільшує обсяги прокачування газу до ЄС для того, аби заповнити газові сховища Європі та виконувати свої зобов’язання перед європейськими споживачами у разі затримки запуску «Північного потоку-2», пише «Інтерфакс-Україна«.

Читайте також: У Росії назвали умови збереження транзиту газу через Україну

Нафтогаз розглядає припинення транзиту через Україну після 2020 року як базовий варіант розвитку подій.

Це дуже-дуже реалістично, що не буде транзиту через Україну з 2020 року. Я наразі не бачу підстав очікувати, що буде транзит газу через Україну,
– заявив виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

Вітренко стверджує, що газ, який Росія планує постачати «Північним потоком-2», не надійде споживачам у Західній Європі, як запевняють в РФ. Газпром спрямує цей газ на ринок Чехії та Австрії для того, аби забезпечити своє монопольне становище у цих країнах.

До слова, корабель Pioneering Spirit, що належить швейцарській компанії Allseas, тимчасово припинив будувати російський газопровід в обхід України «Північний потік-2».

Що таке «Північний потік-2»?Це друга гілка вже наявного «Північного потоку». Його будують не тільки для того, щоб поширити свій вплив у Європі, а й щоб обійти транзитні збори України. Новий проект починається у російському Виборзі, проходить на дні Балтійського моря і пролягає між країнами Балтики, Фінляндією, Польщею, Швецією, Данією та нарешті закінчується у німецькому Ґрейсфальді. Загалом – 1230 кілометрів. Вже побудовано приблизно 700. З точки зору прибутковості – це взагалі не вигідний проект.
Коли Росія припинить транзит газу через Україну
Де проходить «Північний потік-2»

Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, Словаччина, США та Данія. Поява цього газопроводу збільшить залежність ЄС від російського «Газпрому», який вже постачає близько третини обсягів газу в ЄС.

Україна після запуску «Північного потоку-2» втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *