19.06.2021

Луценко: Експертизу у справі про розстріли на Євромайдані завершено

Генеральна прокуратура України (ГПУ) завершила експертизу у справі про злочини на Євромайдані.

Про це 7 грудня в ефірі одного з телеканалів повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко, – передає Гордон.

«Ми завершили експертизу у справі осіб, які віддавали, за версією слідства, [наказ] розстріляти мирний Майдан. Відтак, на початку наступного року ми завершимо слідство, зможемо пред’явити суспільству, підозрюваним, а пізніше й обвинуваченим, докази того, що саме [Віктор] Янукович, [Віталій] Захарченко, [Олександр] Якименко, [Станіслав] Шуляк, відповідно, президент, керівник СБУ, МВС, внутрішніх військ та їхні підлеглі віддали злочинні накази, через які на Майдані загинуло більше ніж 100 осіб», – сказав він.

Генпрокурор уважає, що «цей суд стане найочікуванішим процесом за ці роки».

«Біженці не просто втекли в Росію, а перед цим знищили всю переписку, усі сервери. Тим не менше, слідчі змогли встановити факти, докази, опитати тисячі людей, дати фактаж, який, за висновками експертизи, має причинно-наслідковий зв’язок зі смертями на Майдані», – зазначив Луценко.

Наприкінці 2013-го – на початку 2014 року в Україні сталися масові протести, які привели до зміни влади. Протестувальникам протистояли правоохоронні органи і найняті владою озброєні бандити (тітушки). За словами президента України Петра Порошенка, унаслідок трагічних подій 18–20 лютого 2014 року загинуло 107 осіб. У виконанні розстрілів обвинувачують бійців роти спецпризначення «Беркут». В організації злочину – екс-президента України Віктора Януковича, колишнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, його екс-заступників Віктора Ратушняка та Петра Федчука, екс-голову Служби безпеки України Олександра Якименка, його колишнього заступника Володимира Тоцького.

Більшість підозрюваних беркутівців і чиновників переховується у РФ й анексованому нею Криму. У справах, які веде управління спецрозслідувань ГПУ, оголошено в розшук понад 90 осіб. 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *