16.05.2021

MARUV не представлятиме Україну на Євробаченні-2019

Переможниця національного відбору «Євробачення-2019» Анна Корсун («MARUV») не поїде від України на міжнародний конкурс.

Про це повідомляє Суспільне.

Зазначається, що на час конкурсу представник має бути культурним амбасадором України. Однак співачка не підписала договір із національним мовником про культурне співробітництво через низку причин.

Однією з причин у «Суспільному» вважають політизацію шоу і тиск окремих політичних сил.

«Мовник-учасник повинен забезпечити неполітичний характер конкурсу. Ситуація, яка склалася навколо нацвідбору цього року, має ознаки політизації. Суспільний резонанс, спроби тиску з боку політичних сил, втручання в дискусію культурних діячів та інформаційних структур країни-агресора фактично спричинили політизацію результатів національного відбору», – йдеться у заяві.

Водночас голова «Суспільного» Зураб Аласанія на своїй сторінці у Facebook зазначив, що наступний кандидат повинен відмовитися від гастролей у Росію на три місяці після конкурсу.

До слова, 23 лютого жінка перемогла у національному відборі, отримавши 5 балів від суддів та 6 балів – від глядачів. Після виступу співачку запитали про гастролі в Росії, вона ж відповіла, що хоче музикою об’єднувати нації.

Також ЗМІ дізналися, що перед поїздкою в Ізраїль у співачки запланована низка концертів у країні-агресорі.

До дискусії, чи може MARUV представляти Україну на міжнародному конкурсі, приєдналися культурні і політичні діячі. Зокрема, Приходько попросила міністра культури Нищука зважати на проросійські настрої переможниці українського відбору.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *