24.06.2021

НАБУ офіційно: Усі справи про незаконне збагачення будуть закриті

Національне антикорупційне бюро офіційно заявляє про закриття усіх справ, що проходили за вже скасованою статтею про незаконне збагачення.

Про це інформує прес-служба бюро.

«Рішення КС означає, що всі кримінальні провадженні в частині, що стосується незаконного збагачення цих осіб, будуть закриті. Так само як і справи, які вже слухаються в суді», – пояснюють в бюро.

НАБУ наголошує, що мова про 65 кримінальних проваджень на загальну суму понад півмільярда гривень.

Зокрема, закриють справи проти голови Державної фіскальної служби Романа Насірова, міністра інфраструктури Володимира Омеляна, військового прокурора АТО, луганських суддей тощо.

У бюро додають, що поновити розслідування щодо всіх фігурантів,  підозрюваних та обвинувачених буде неможливо навіть тоді, коли статтю про незаконне збагачення повернуть в силу.

«Поновити розслідування стосовно фігурантів всіх 65 кримінальних проваджень, а також підозрюваних та обвинувачених за вже викритими фактами незаконного збагачення (в разі повернення відповідної статті до ККУ) буде неможливим, адже закон не має зворотної сили. Тому набуте майно за замовчуванням вважатиметься законним, безвідносно до джерел його походження», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 26 лютого Конституційний суд України скасував статтю 368-2 Кримінального кодексу про покарання за незаконне збагачення, визнавши її неконституційною.

Пізніше у НАБУ, за інформацією ЗМІ, повідомили, що всі кримінальні провадження про незаконне збагачення повинні бути закриті після рішення Конституційного Суду.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *