01.08.2021

Польські фермери скаржаться на гостру нестачу українських заробітчан

Польські фермери скаржаться на гостру нестачу українських заробітчан

Польські фермери стурбовані ситуацією на ринку праці. Кількість сезонних працівників продовжує зменшуватися, в той час як потреба в робочих руках навпаки, зростає.

Про це повідомляє sadyogrody.pl.

За словами керівника департаменту демографії та економічної статистики університеті м. Катовіце Гражини Тжпьота, саме українці зараз є найбільш затребуваними серед роботодавців Польщі. Проте, повністю задовольнити потребу робочих рук за рахунок заробітчан з України все ж не вдається.

Заступник міністра сім’ї, праці та соціальної політики Польщі Станіслав Швед повідомив, що місцевим фермерам доводиться шукати альтернативні джерела тимчасових працівників.

«Ми намагаємося полегшити роботодавцям найм працівників з третіх країн, переважно з України. Проте і тут ресурси повільно руйнуються, і агропідприємства все частіше наймають працівників з інших країн, наприклад з Індії або Бангладешу», — розповів він.

Заступника міністра також повідомив, що українські заробітчани, що вже пропрацювали певний час у Польщі, у пошуках більш перспективної та високооплачуваної роботи намагаються переїхати до країн Західної Європи, в основному — до Німеччини.

«Аргумент»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *