19.06.2021

Сьогодні відзначають Міжнародний день благодійності

Сьогодні, 5 вересня, у всьому світі відзначають Міжнародний день благодійності. Його встановили резолюцією Генасамблеї ООН від 7 березня 2013 року.

Так у світі хочуть привернути увагу до проблем людей, пов’язаних із бідністю та гуманітарними кризами. ООН хоче нагадати про важливість благодійності та волонтерської діяльності.

Пропозицію організувати таке свято зробила Угорщина. Крім того, дата обрали не випадково – саме 5 вересня народилася Мати Тереза – відома місіонерка та католицька черниця.

За Всесвітнім індексом благодійності, який встановлює Британський благодійний фонд CAF, Україна ще в 2016 році зайняла 106 місце серед 153 країн світу. У 2017 році наша країна зайняла 90 місце.

Для визначення індексу благодійності в країнах проводиться опитування, де з’ясовують кілька пунктів. Так, у респондентів запитують, жертвували вони гроші або працювали волонтером. Або ж просто допомагали незнайомій людині, який виявилася в нужді.

В Україні сфера благодійності регулюється законом «Про благодійну діяльність та благодійні організації», який визначає «загальні принципи благодійної діяльності в, забезпечує правове регулювання відносин у суспільстві, спрямованих на розвиток благодійної діяльності, утвердження гуманізму і милосердя, забезпечує сприятливі умови для утворення і діяльності благодійних організацій».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *