24.09.2021

У НАТО пообіцяли Україні політичну та практичну підтримку в обмін на реформи

Під час засідання комісії Україна-НАТО в Брюсселі посли Альянсу похвалили Україну за прогрес у реформах, від яких залежить продовження надання підтримки країні.

Про це повідомило джерело в НАТО, передає DW.

«Посли НАТО похвалили віце-прем’єр-міністра України (Іванну Климпуш-Цинцадзе, – Ред.) за прогрес у реформах і закликали Київ не зупинятися на цьому шляху. Вони дали зрозуміти, що поки Україна продовжує реформи для боротьби з корупцією і посилення демократії, країна може розраховувати на продовження сильної політичної і практичної підтримки НАТО», – повідомив співрозмовник агентства.

Водночас віце-прем’єр Климпуш-Цинцадзе розповіла, що перше, чого в Альянсі чекають від України – створення Антикорупційного суду і зараз триває відбір суддів, результатів якого слід очікувати в лютому, а запуску суду – навесні.

«Антикорупційні заходи перебувають під прицільною увагою наших партнерів. Від України очікують, що, незважаючи на проведення виборів, процес реформ не буде відкладатися», – додала вона.

Крім цього, за словами Климпуш-Цинцадзе, відразу кілька країн НАТО оголосили про внесення додаткових коштів у трастові фонди для України.

Так, Німеччина направить гроші в фонд реабілітації військовослужбовців, наповнивши його більш ніж до 100 відсотків.

«Ми зможемо додатково лікувати наших військових, які потребують допомоги, в країнах-членах Альянсу», – зазначила віце-прем’єр, додавши, що це також дозволить розвивати систему лікування і реабілітації в Україні.

Норвегія надасть 140 тисяч євро для програми професійного розвитку, сказала Климпуш-Цинцадзе. В рамках програми готують співробітників різних міністерств.

Чехія направить більше 200 тисяч євро в трастовий фонд з логістики. А додатковий внесок Словаччини доведе наповнення фонду з розмінування до 113 відсотків.

Як пояснила представник України, наповнення фонду більш ніж на 100 відсотків означає, що після реалізації першої фази проектів Україна зможе говорити про наступні етапи.

Нагадаємо, раніше генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявляв, що Альянс уважно моніторить ситуацію в Чорному морі і збільшує свою військову присутність в регіоні.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *