22.01.2022

У Польщі українських студентів побільшало втричі

За три останніх роки кількість студентів з України у Польщі зросла з майже 10 тисяч до 35 тисяч 584 осіб.

Про це повідомив польський Інститут публічних справ, передає Польське радіо.

Зазначається, що саме стільки українських студентів навчалися у Польщі протягом 2016-2017 навчального року.

Згідно з опитуваннями, українська молодь обирає Польщу через нижчі, ніж в інших країнах, витрати на життя, перспективу навчання без оплати чи з пільгами, легкий доступ до навчання, можливість після закінчення вишу знайти роботу за спеціальністю та високу якість освіти.

В опитуваннях студенти зауважують, що сприяти їхньому приїзду на навчання до Польщі могло б надання стипендій, допомога у питанні працевлаштування та забезпечення юридичних порад. Згідно зі статистикою, українські студенти отримують 1 тисячу 900 стипендій. Більшість студентів, які навчаються в Польщі, утримують батьки.

Лише 9% українських студентів після навчання планують повертатися додому. 29% хочуть переїхати в іншу країну ЄС, 28% хочуть залишитися в Польщі. 26% студентів ще не знають, куди вони поїдуть.

Серед тих, хто хоче залишатися в Польщі, головні причини цього рішення: вища зарплата, кращі умови життя та добрі можливості працювати за фахом.

Опитування українських студентів було проведено серед понад 1000 осіб в інтернеті з 28 березня по 4 травня 2018 року.

Як повідомлялося раніше, кожного року з України за кордон на роботу та постійного місця проживання виїжджають близько 1 мільйон громадян.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *