09.05.2021

У Порошенка заявляють, що не весь Антикорупційний суд обирати іноземцям

Група міжнародних експертів не може повністю обирати склад українського Антикорупційного суду.

Про це заявила народний депутат, представник президента України Ірина Луценко після презентації звіту про виконання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС у 2017 році, передає кореспондент РБК-Україна.

«Президент представив своє бачення Антикорупційного суду. Вже була розмова президента Петра Порошенка з депутатським корпусом та комітетом. Президент підтримає рекомендації, але в рамках Конституції України. Не може група міжнародних експертів повністю обирати склад українського суду. Адже ми суверенна держава. Єдине що можна збільшити роль цих міжнародних експертів», – наголосила Луценко.

Зокрема, за її словами, суддів буде пропонувати президент, а правила, за якими відбувається відбір суддів не будуть відрізнятися від інструментів для виборів у Верховний і Конституційний суди.

«У нас суддів буде пропонувати президент, у нас створена Вища рада правосуддя, є всі необхідні інструменти для відбору суддів, які відповідають європейським стандартам. Відбір в Антикорупційний суд не може відрізнятися від тих інструментів і методологій, за якими обиралися судді Верховного і Конституційного судів, за якими відбувається відбір судів першої і другої інстанцій. Правила і стандарти повинні бути однакові», – заявила Луценко.

Нагадаємо, раніше слідом за Міжнародним валютним фондом та Світовим банком запропонований президентом Петром Порошенком проект закону про Антикорупційний суд розкритикував також і Європейський Союз.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *