24.07.2021

В Україні стрімко змінюється клімат: озвучено страшні наслідки

Кліматолог Віра Балабух стверджує, що Україна знаходиться в одному з регіонів планети, де спостерігаються найбільш помітні зміни клімату.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Сегодня“.

“Останні три десятиліття, за даними МГЕЗК, можливо, найтепліші в Північній півкулі за 1400 років. Причина — діяльність людини. Якщо взяти конкретно Україну, то у нас темпи підвищення середньої за рік температури повітря майже втричі перевищують зростання глобальної приземної температури. Температура повітря на всій території країни стабільно зростає протягом року, але найбільше взимку і влітку”, – розповіла Балабух.

За її словами, як наслідок, на 20 і більше днів подовжився період вегетації рослин.

“Літо стало більш довгим і спекотним, зима — коротшою й теплішою. Опади взимку вже випадають переважно у вигляді мокрого снігу і дощу, тому ожеледь і налипання снігу стали більш частими і небезпечними. Опадів не стало більше, але вони тепер значно інтенсивніші, а бездощові періоди нині триваліші, ніж десятиліття тому. Відзначена небезпечна тенденція повторюваності посух навіть на Поліссі, де ще недавно був надлишок вологи”, – вважає кліматолог.

За її словами, зміна циркуляції атмосфери призводить до збільшення інтенсивності і повторюваності екстремальних явищ природи — сильних гроз, злив, смерчів, снігопадів.

Нагадаємо, народний синоптик Володимир Деркач розповів, якою буде погода в Україні до кінця січня.

Також синоптики розповіли, на яку погоду варто очікувати на Водохреще, 19 січня.

Крім того, українські синоптики повідомили, в яких регіонах країни буде найбільш холодна погода на Водохреще.

Також, українців попередили про лавинну небезпеку у горах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *