20.06.2021

Європарламентар: Москва постійно перешкоджає обміну полонених

Європарламент нового складу буде і надалі пильно стежити за питанням звільнення українських заручників Кремля і нагадувати їх імена.

Про це Укрінформу заявив євродепутат із складу політичної групи Оновлення Європи Пятрас Ауштревичюс, передає НАРОДНА ПРАВДА.

“Ми і надалі будемо оголошувати всі імена. Я дуже підтримую цю ініціативу, яка була втілена в резолюції Європарламенту (від 18 липня. – Ред.), де ми виклали імена політичних ув’язнених у Росії, усі ситуації, при яких ці люди були позбавлені волі. Ми їх називаємо політичними в’язнями, і нехай російська сторона знає про це. Цей статус чітко визначено у міжнародному праві”, – зазначив європейський політик.

За його словами, Москва весь час створює якісь перешкоди і шукає причини, щоб затягнути переговорний процес щодо звільнення українських політв’язнів. Так вона намагається проштовхнути вигідні їй рішення або допомогти певним політичним силам.

Євродепутат вважає, що така тактика перешкоджає обміну полоненими, але, ймовірно, що у Кремля свій план з приводу цього. Зі свого боку Пятрас Ауштревичюс обіцяє зробити все можливе, питання про політв’язнів Кремля буде постійно підніматися на міжнародному рівні.

“Кремлівські стіни високі та товсті, напевно, тому звук крізь ці стіни не проходить. Ми будемо щоразу нагадувати росіянам про цю проблему. Таке нагадування має значення, як для підтримки самих політв’язнів, так і для сімей, для тих, хто чекає повернення своїх рідних людей”, – зазначив європарламентар.

Нагадаємо, 18 липня Європейський парламент проголосував за ухвалення резолюції, в якій засуджуються дії Росії.

Також, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко отримала листа від українських політв’язнів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *